Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Taksitle Ölüm
Sen Yağıyorsun
Benim Ağacım
İnsanoğlunun en büyü ...
Deneyim satın alın
Alıntı
Satılık
Ceviz
........
davos
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
hayatın kapakları, kişisel gelişim, sevmek ve ölüm, bakımsız, hop dedik zıplamadı şiiri, ya saksağan, bir beynimize danışsak, kalktın da ne yapacağını mı bilmiyorsun, günaydın, tümü

Şu an sitede 21 kişi on-line
Bugün 2,008 ziyaretçi 
Toplam 11,688,532 ziyaretçi 
 
 
   
  Benim Ağacım
  08.03.2018 - Günlüğüm
   
 

“Benim ağacım; birlikte büyüdüğüm, yıllar içerisinde benimle dostluğunu sürdüreceğini, altında hayallerimin gerçekleşeceğine inandığım ağacım yerle bir olmuştu. Onun yere yığılışı pek çok şeyi beraberinde sürükleyip götürmüştü: uykumu, neşemi, görünürdeki kaygısızlığımı.”

“Şimdi dünyada tek başıma kaldığımdan beri, günlerimin ne gibi bir anlamı vardı? Sen varken ne anlamı vardı ki? Genel olarak bütün insanoğullarının günlerinin ne anlamı vardır? İnsanlar hangi nedenle hep aynı davranışları tekrarlarlar? Alışkanlıktan mı, sıkıntıdan mı, değişik bir şey hayal etmekten ya da kendi kendilerine soru sormaktan aciz olduklarından mı? Belki de korkularından böyle davranıyorlardı çünkü daha önce çiğnenmiş olan patikayı izlemek daha kolaydı.”

Peki bir hayatın kırıldığı zaman yeniden bir araya getirlebilir mi? Kırık parçalar üzerine zamk sürülürse, kırığın yapıştırıldığı nokta ortadan kalkar mı...

"Kırılmış demek,senin içinde iki ,üç, hatta dört tane artık bir araya gelemeyen parça olması demektir; yaşamak için içindeki gıcırtıları,çöküşün çatırtılarını duyurmadan bu parçaları bir araya getirmeyi denemelisin."

   
   492 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler :
   
 
   
  << Önceki | Sonraki >>