Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Sen
José Saramago
Ortalık Savaş Alanı
Serçe Parmak
Sen susunca
Ders
İncir ve Leylağa adanan
Yaşama adanan
Sana adanan
Sana adanan
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
günlük, edebiyatçıların çıplak olması caiz midir?, kadınlar neden ayna önünde çıplak durur, bakugan, aramak, hayatımız ne kadar karmaşıksa o kadar zor, krem kramal, ölsün de nasıl ölürse ölsün, su içerken katledilenler, tümü

Şu an sitede 14 kişi on-line
Bugün 3,404 ziyaretçi 
Toplam 12,006,169 ziyaretçi 
 
24 mart haberler Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Şimdi Haberler
  24.03.2008 - Günlüğüm / Aktüel
   
 

“Cheney Türkiye’yi savaşa sokmaya geliyor”
*ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, Türkiye’ye geldi. ABD Başkan Yardımcısı Cheney, Türkiye’ye en son Irak savaşı öncesinde Mart 2002 tarihinde Türkiye’ye gelmişti.

 “…karşı yaşamı boyunca mücadele etmiş ve bunun simgesi haline gelmiş Doğu Perinçek'i bir gladyo örgütlenmesinin içine, hem de başına geçireceksiniz.”
*İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı ve tutuklanan Genel Başkan Doğu Perinçek'in avukatı Mehmet Cengiz; "Şimdi bugün tutuklamaya ilişkin talepler görüşülürken, mahkemeye de ifade ettiğim gibi Doğu Perinçek ve İP bir markadır. Neyin markasıdır? Çetelere, gladyoya, süper NATO'ya, karanlık örgütlenmelere karşı mücadelenin markasıdır. Şimdi siz getireceksiniz, bu karanlık çetelere karşı, komplolara karşı, Susurluklar'a karşı kontrgerillalara karşı yaşamı boyunca mücadele etmiş ve bunun simgesi haline gelmiş Doğu Perinçek'i bir gladyo örgütlenmesinin içine, hem de başına geçireceksiniz. Buna kargalar bile güler." Gerek Doğu Perinçek'in, gerek tutuklanan diğer 3 kişinin sorguları boyunca nihai hedefin silahlı kuvvetler olduğunu gördüklerini savunan Cengiz, "Bir engizisyon yargılamasıyla karşı karşıya kaldık" diye konuştu.
Cengiz, Doğu Perinçek'in ne ile suçlandığına ilişkin soru üzerine, Perinçek hakkındaki tek kanıtın, 2001 yılında "Tuncay Güney" isimli bir kişinin verdiği ifade olduğunu söyledi.
"Bu kişinin provokatör olduğunu, CIA tarafından devşirildiğini, halen yurt dışında 'Haham' olarak yaşadığını" ifade eden Cengiz, Perinçek'in sadece bu ifadeye dayanılarak "Ergenekon Örgütü"nün üst düzey yöneticisi olmakla suçlandığını öne sürdü.
 
“Soruşturma açıdı”
*Star, Taraf ve Yeni Şafak gazeteleri hakkında, Ergenekon soruşturmasına ilişkin haberler vererek, bu konudaki yayın yasağına uymadıkları gerekçesiyle soruşturma açıldı.
 
“O kadar Muktedirsem, patimin kapatılması davasını önlerdim”
*Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''bazı kesimlerin Ergenekon Operasyonu kapsamındaki son gözaltıları AK Parti'ye açılan kapatma davasıyla ilişkilendirmesiyle'' ilgili olarak, ''Zorlanarak, bir yerlere çekilmek isteniyor. Peki o zaman benim partimin kapatılmasını ben niye önleyemiyorum? O kadar muktedirsem, o zaman partimin kapatılması davasını önlerdim'' değerlendirmesinde bulundu.
 
“Kavga ettik. Ben de Öldürdüm”
Ankara’daki evinde boğazı kesilerek öldürülen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ’un katil zanlısının kızı Başak Aydıntuğ gözaltına alındı. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi olan Başak Aydıntuğ'un, Çankaya Jandarma Karakolu'ndaki sorgusunda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm" dediği öğrenildi.
   
   2,331 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : 24 mart haberler, aktüel
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :