Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Günaydın
Durum hiklayesi
Pamuk Şeker
Eve Geldim
Yine buradayız
Gülüşün
Yine burdayız...
.........
.........
💐
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
gece, çalışırken, elli yaşında, intihar edersem ne olur, kavaklar çıplak nasıl duruyor, ölüyorum ne yapayım, ruh sıkıntısı, gitmek, günlük, yarık tümü

Şu an sitede 6 kişi on-line
Bugün 10,607 ziyaretçi 
Toplam 10,880,305 ziyaretçi 
 
ergun babahan Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Ergun Babahan'ın Anneannesi
  05.05.2008 - Günlüğüm / Aktüel
   
 

Ergun Babahan Sabah gazetesinde bir yazı yazmış ve anneannesinden bahsetmişti. İnternet sitesinde de fotoğraf olarak dört yaşlı kadının fotoğrafı kullanılmıştı.

Doğal olarak bakınca bunlardan biri Ergun Babahan'ın anneannesidir demiş idik. Nereden bileceğiz ki..Ömer Altıparmak'ın akrabaları olsun.

Sabah'ın ombudsman'ı bugün bir açıklama yapmış..

"ÖMER
Altıparmak adlı okurumuz, Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan'ın 8 Mart'ta yayımlanan "Farklı bir kadın: Manav Emine" başlıklı yazısı ile ilgili bir eleştiri gönderdi. Babahan'dan bir yanıt alamamış, "o nedenle size başvurmayı uygun buldum" diyor.
Babahan, Kadınlar Günü vesilesiyle kaleme aldığı yazıda Değirmendağlı Manav Emine diye tanınan anneannesini anlatıyor, anıyordu.
Altıparmak'ın şikâyeti:
"Yazarınızın kullanmış olduğu fotoğraftaki dört hanım da Kırşehir / Kaman nüfusuna kayıtlı akrabalarım olup, yazıda bahsi geçen Emine hanımla bir ilgisi bulunmamaktadır. Sizlerden öğrenmek istediğim, bu resim kullanılırken en azından resmin orijinaline atıfta bulunulması gerekmiyor muydu? Bu resim kamuya malolmuş kişileri kapsamadığına göre, bir aile fotoğrafının sanırım izin alındıktan sonra yayınlanmış olması gerekiyor! Ben ve konudan bilgisi olan akrabalar olarak sizlerden bir açıklama bekliyoruz. Konuyla ilgili farklı beklenti veya düşüncemiz yok! sadece kullanma şeklini sorguluyoruz. Bu konuda bizi aydınlatabilirseniz sevinirim."
Altıparmak, Babahan'a ayrıca şu bilgileri de vermiş:
"Konu hakkında resimdeki 3 hanım yakın akrabam. 4'üncü hanımı tanımadığım için bahse konu yazınızdaki büyükanneniz olarak kabul ettim. Ancak; şimdi öğrendiğime göre o kişinin de büyükanneniz değil, köyümüzden başka bir yakınımız olduğunu ve isminin de "Emine" ile hiçbir benzerlik taşımadığını biliyorum."
Babahan'ın gazetedeki köşesinde fotoğraf kullanılmamış. Ama internet sitesindeki köşeye girildiğinde, yan yana poz vermiş dört köylü kadının minik bir fotoğrafı görülüyor. İnternet Servisi bu fotoğrafı, "temsili" amaçlı ("yaşlı köylü kadınlar") kullanmış. Ve ifadelerine gore, google'dan bulmuşlar."
 

Bir gazetenin genel yayın yönetmeni internet sitesine bakmaz mı? Hadi diyelim bakmadı. Koca gazete, nasıl olur da google'dan resim alıp kullanır. Ayıp denilen birşey var. Hadi biz yapıyoruz..Koca koca ajanslarımız, fotoğraf arşivlermiz yok, siz de yaparsanız biz gidip kimden besleneceğiz.

   
   5,698 kez okunmuştur. Yorumlar (2) - Yorum yaz! - Etiketler : ergun babahan'ın anneannesi, sabahta bir fotoğraf öyküsü, niye benim akrabalarımın fotoğrafını kullandınız
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
  | Sonraki >>