Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Ben uyuyacağım şimdi
Çocuksun
Gözünü kapatsan hapi ...
Saatler kadar yok
Başarmak
helezon
eyyy vefa-2
eyyy vefa
mesele
yalan dünya
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
ispanya, ispanyada boğa güreşi, madrid, kavak ağacı fotoğrafı, van gölü, safiye sultan, sevmek ve ölüm, yaşamak, erguvan fotoğrafı, erguvanlar tümü

Şu an sitede 12 kişi on-line
Bugün 1,065 ziyaretçi 
Toplam 10,328,139 ziyaretçi 
 
sel Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Erhan Göksel ABD'deki otel odasında ölü bulundu
  22.05.2010 - Günlüğüm / Aktüel
   
 

ARAŞTIRMACI ve Strateji Uzmanı, Erhan Göksel, ABD'de kaldığı otel odasında yaşamını yitirdi.
ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde, kaldığı otelde ölü bulunan, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal başta olmak üzere bir çok başbakana danışmanlık yapan ve eski bakanlardan Adnan Kahveci ile ortak danışmanlık şirketi de kuran Erhan Göksel'in ölüm nedenini belirlemek için Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletler'deki Büyükelçisi Namık Tan bir araştırma başlattı.
Erhan Göksel'in Türkiye'deki eşinin kendisine telefonla ulaşamaması üzerine orada yaşayan bir arkadaşlarına haber verdiği, bu arkadaşın otele giderek odasının kapısını çaldığında içeriden cevap gelmemesi üzerine polise başvurduğu ve otelde cansız bedeniyle karşılaşıldığı öğrenildi. Otel yetkilileri ise Türkiye'deki ailesini arayarak acı haberi kendilerine bildirdi.
Türkiye'de Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınarak sorgulanan ve daha sonra tututksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve bu sırada banka hesapları da incelenen Göksel'in bir süre önce Verso adlı şirketini sattığı da öğrenildi. Serbest kalmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentine giden Göksel'in, burada bulunan JP Morgan adlı şirkete danışmanlık yaptığı da bildirildi.


ERHAN GÖKSEL KİMDİR?
Ankara'da 1959'da dünyaya gelen Göksel, 1976 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'ne girdi. Ardından ekonomi doktora eğitimini yaptı. Politik psikoloji üzerine çalıştı. 1987'de çalışmakta olduğu Ankara Numune Hastanesi'nden istifa etti. Politik danışmanlık hizmetlerine, 1989'da Verso Siyasal Araştırmalar Merkezi'ni kurarak Adnan Kahveci ile birlikte başladı. Göksel, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Aydın Güven Gürkan, Hikmet Çetin, Deniz Baykal, Mesut Yılmaz, Melih Gökçek gibi siyasilere danışmanlık yaptı. 1996'da Bulgar Başbakanı Kostov'un, 1999'da ise Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev'in başkanlık kampanyalarını yürüten Göksel, 1998 ile 2000 yılları arasında ABD'de Başkan Yardımcısı Al Gore'a Ortadoğu danışmanlığı da yaptı. Göksel, ‘Ergenekon’ soruşturması kapsamında da gözaltına alındı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Evli olan Göksel, ABD'de kaldığı otel odasında cansız bedeni bulundu.

   
   3,834 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : erhan göksel
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :
   
   
  | Sonraki >>