Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
8:41
Günaydın İğne Deliği
Armut
Boşluk duygusu
7:59
kendimce
melek kanatları
Neşeye adanan
Dimi ama...
Nesneler ve İnsanlar
Kız Nasıl İstenir?
Hayatın İçerisindeki Geom ...
İstanbul'da Bir Hafta
Hikayem
Annem Kime Oy Verecek
aşk, mavi, gezelim, bakımsız, düz duvara tırmanabilen insanlar, designmachine, bakımsız, Warren Buffett, chp tartışılıyor, tümü

Şu an sitede 3 kişi on-line
Bugün 4,930 ziyaretçi 
Toplam 12,026,086 ziyaretçi 
 
uzayda hayat Etiketiyle İlişkili Tüm Yazılar
 
   
  Uzaylı Akrabalarımız
  19.03.2008 - Günlüğüm
   
 

Sabahtan beridir çalışıyorum. Yapmam gereken işi bitiremedim. Çünkü art arda bir kaç gün aynı performans ile çalışamıyorsunuz. Hele ki birbirine benzer sonuçlar üreten bir değerlendirme yapıyorsanız. Her birinde farklı bir ayrıntıyı bulmak zorundasınız.

Bu gece biteceğini umut ediyorum. Biraz daha rahatlayacağım ondan sonra. Bu arada haberlere bakıyorum ara ara.

Güneş sistemi dışındaki bir gezegende, ilk kez organik molekül keşfedilmiş. Uzak gezegenlerde yaşam olabileceğine ilişkin bir işaret olabilecek bu bulgu, Hubble teleskobu yardımıyla elde edilmiş. Şimdi uzaylı akrabalarımız size misafirliğe geldik derlerse ne olur acaba. Hani biz gidiyoruz ya oraya, iadei ziyaret olsun maksat.

Metan olduğu bildirilen bu madde, yaklaşık Jüpiter büyüklüğünde olan ve dünyadan 63 ışık yılı uzaklıktaki "HD 189733b" adı verilen gezegenin atmosferinde bulunmuş. Karbon ve hidrojen birleşiminden oluşan metan, yaşama ilişkin tek başına kanıt olarak kabul edilmiyor. Ancak uygun koşulların olması durumunda metan, canlı oluşumunun temel taşı olan aminoasitlerin oluşumuna katkıda bulunuyor. Araştırmaya katılan University of College London'dan Giovanna Tinetti, "HD 189733b"nin atmosfer ısısının 1000 santigrat dereceyi bulduğunu, bu gezegende yaşam olmasına olasılık vermediklerini, bu gezegende metanın biyolojik olarak üretilmiş olmasını mümkün görmediklerini" söylüyor. Metan, güneş sistemindeki gezegenlerin çoğunda da bulunuyor.

   
   2,764 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : organik molekül keşfi, uzayda hayat, günlük,
   
 
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :