Ana Sayfa
Profilim
İletişim
Mutfağım
Bilgi Kumbaram
Mektuplar
Mizah
Hikaye Kitabım 2
Kitaplığım
Bakımsız
Fotoğraf Sütüdyom
Laboranite
23. Madde Bürosu
Şiir Defterim
Günlüğüm
Mektup Kutum
Hayvan Çiftliğim
Çocuk Parkım
Botanik Bahçem
Kuantum Bilgisayarla ...
Sağlam Karakter
Zenginlik
Dil engeli, kelimele ...
Beyin Haftasından bi ...
🎇
:-
ISINMAK
dingin
:-
4 Ekim Hayvanları Koruma ...
Günlük Zeka Soruları - 31 ...
Hastaneler için tek telef ...
Beyin Haftasından bir kaç ...
Gerekli Bilgiler
günlük, kredi kartı, arkadaşım sümüklü böcek, öykü, inci aral öykü, agda zamanı, mavi kapılı ev fotoğrafı, mavi, insanlar ve ilişkiler, tümü

Şu an sitede 4 kişi on-line
Bugün 2,189 ziyaretçi 
Toplam 11,475,743 ziyaretçi 
 
 
   
  Kişilik tipleri ve meslekler
  08.03.2012 - Bilgi Kumbaram
   
 

Geçen gün solucanlarla konuşuyoruz. Prenses Banu diyor ki, ben öyle bilgisayar başında çalışmak istemiyorum. Biraz çevreyi göreyim. İnsanlarla sohbet edeyim, güleyim eğleneyim. Ancak Prensesimiz, istatistik okuyor. İstatistikte de ancak rakamları dolaştırmaya çıkarsan iki insan yüzü görürsün. Dedim ona elindeki gitarı kullan. Hani belki onunla dolaşırsın. Öyle diyor demesine de, çok da eteklerini salına salına gezmez. Evden çıkarmak için annesi kılı kırk yarar. Yeni yeni oje koleksiyonlarına başladı. Cırtlak yeşik, Zifir siyah ile arası çok iyi. Sürer sürmez de ilk bana gösteriyor. Muhabbetimiz iyi mi diye. Hürrem zümrütü bulamadın mı dediğimde, şöyle bir yok der gibi yüzümde geziniyor gözleri.

İşte meslekler ve kişilik yapıları. 

İçe dönük kişilik yapısında olan kişiler, %20 ile Yazılım Uzmanı, %19 ile Muhasebe/Finans, %15 gibi “iletişimin” direk ön planda olmadığı mesleklere uygun olurken, bunları %15 ile Aşçı, %11 ile Web Master, %9 ile Grafiker takip ediyor.

Dışa dönük kişilik yapısında olan kişiler, %30 ile Pazarlama/Marketing, %24 ile Satış gibi “iletişimin” çok önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %11 ile Gazeteci, %10 ile İnsan Kaynakları, %8 ile Reklamcı ve Turizmci, %6 ile Avukat izliyor.
Düzenli/Kuralcı kişilik yapısında olan kişiler, %25 ile Bankacı, %18 ile Yönetici Asistanı gibi “disiplinin” önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %11 ile Avukat, %9 ile Proje Yöneticisi, %8 ile Öğretmen ve Muhasebeci izliyor.
 
Fedakar/Özverili kişilik yapısında olan kişiler %36 gibi yüksek bir oranla Öğretmen, %27 ile Doktor ve %20 ile Hemşire gibi “karşısındaki kişileri düşünebilmenin” önemli olduğu mesleklere uygun oluyor.
 
Yenilikçi/Yaratıcı kişilik yapısındaolan kişiler %28 ile Reklamcı, %16 ile Mimar gibi “görselliğin, yeni fikirlerin” önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %15 ile grafiker, %14 ile Pazarlama/marketing, %13 ile Mühendis izliyor.
 
Otoriter kişilik yapısında olan kişiler %24 ile Proje Yöneticisi/Yönetici, %20 ile Avukat gibi  “baskın ve disiplinli” olmanın önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %16 ile Öğretmen, %13 ile Bankacı, %11 ile İnsan Kaynakları, %10 ile Yönetici Asistanı izliyor.
 
Uyumlu kişilik yapısında olan kişiler %28 ile Sekreter, %25 ile İnsan Kaynakları gibi “insan ilişkilerinin” önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %20 ile Psikolog, %15 ile Hemşire izliyor.
 
Yetenekli kişilik yapısında olan kişiler %22 ile Aşçı, %20 ile Reklamcı gibi “hem el becerisinin hem de kreatif” olmanın önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %17 ile Grafiker, %14 ile Web Master /Web Developer izliyor.
 
Analitik kişilik yapısında olan kişiler %33 ile Mühendis, %26 ile Muhasebe/Finans gibi “sayısal zekanın” önemli olduğu mesleklere uygun olurken, bunları %18 ile Bankacı, %17 ile Yazılım Uzmanı izliyor. 
   
   5,507 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : kişilik özellikleri, meslekler
   
Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
İsminiz :
Başlık :
Yorum :